Start Styl Najszybszy jacht na świecie


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Najszybszy jacht na świecie

AddThis Social Bookmark Button

jest118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych, wytwarzanych za pomocą turbin. Dzięki temu może przemieszczać się z prędkością 70 węzłów, czyli około 130 km/h. Co powoduje, że uznawany jest za najszybszy jacht w swojej klasie.

- Nasz jacht dedykowany jest przede wszystkim osobom, które lubią duże prędkości, ale także dobrą zabawę w luksusowych warunkach – z dumą opowiada Luca Bassani, prezes firmy Wally.

Co istotne, ta komfortowa łódź charakteryzuje się pierwszorzędnym wykonaniem. Jest wyrazistym połączeniem unikatowej technologii z projektem. Wygodna i ekspresowo poruszająca się łajba, dzięki swej masywnej budowie, a także ostrym kształcie kadłuba, przeciwdziała hałasowi wewnątrz oraz nadmiernym wibracjom. Pojazd w całości wykonano ze szklanych i węglowych włókien, a następnie pomalowano na ciemną, metaliczną zieleń, zmieniającą kolor w zależności od otoczenia oraz światła - niczym kameleon.

Najszybszy Wally Yacht w swojej klasie, dostępny jest w wersji napędzanej trzema turbinami, o łącznej mocy 16,8 tysięcy koni mechanicznych oraz dwoma dieslami, o mocy 370 KM każdy.

Projektantem i fundatorem jachtów Wally Yachts jest Luca Bassani Antivari, 47-letni Włoch - przedsiębiorca, twórca jachtów, które z powodzeniem biorą udział w międzynarodowych zawodach. Na uznanie zasługuje fakt, iż ta niezwykła łódź otrzymała nagrodę MYDA - Millenium Yacht Design Award, konkursie organizowanym przez firmę Seatec. Tytuł nagrody brzmi: "Stylistyka trzeciego tysiąclecia". Wally 118 Power został także nagrodzony przez Muzeum Sztuki Współczesnej w San Francisco -  za wygląd i projekt, a zapowiada się więcej wyróżnień.

Jedyną i niezaprzeczalną wadą tej cudownej maszyny, jest niewątpliwie jej cena. Model kosztuje od 17 mln dolarów za wersję z dwoma dieslami – do aż 25 mln dolarów z potrójnymi, gazowymi turbinami.

 

  

Komentarze (2)

...
To jest jacht??? My to inaczej nazywany a wy tak dosłownie tłumaczucie z angielskiego. To łódż motorowa, motor yacht=motorówka
monika , kwiecień 23, 2014
...
To jest jacht??? My to inaczej nazywany a wy tak dosłownie tłumaczucie z angielskiego. To łódż motorowa, motor yacht=motorówka
monika , kwiecień 23, 2014

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: