Start Styl Najszybszy jacht na świecie


 

Trendy męskich fryzur roku 2009: style, strzyżenie, kolory

Warto zwrócić uwagę, iż trendy w modzie są cykliczne, d...

 

Gitane w San Francisco

Sztuka malarska w połączeniu z wykwintnym jedzeniem, a tak...

 

Najszybszy jacht na świecie

118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych,...

 

Dom Vader – na miarę naszych czasów

Projektanci wiktoriańskiego domu z tarasem, stworzyli unika...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Najszybszy jacht na świecie

AddThis Social Bookmark Button

jest118 Wally Power posiada moc ponad 17 000 koni mechanicznych, wytwarzanych za pomocą turbin. Dzięki temu może przemieszczać się z prędkością 70 węzłów, czyli około 130 km/h. Co powoduje, że uznawany jest za najszybszy jacht w swojej klasie.

- Nasz jacht dedykowany jest przede wszystkim osobom, które lubią duże prędkości, ale także dobrą zabawę w luksusowych warunkach – z dumą opowiada Luca Bassani, prezes firmy Wally.

Co istotne, ta komfortowa łódź charakteryzuje się pierwszorzędnym wykonaniem. Jest wyrazistym połączeniem unikatowej technologii z projektem. Wygodna i ekspresowo poruszająca się łajba, dzięki swej masywnej budowie, a także ostrym kształcie kadłuba, przeciwdziała hałasowi wewnątrz oraz nadmiernym wibracjom. Pojazd w całości wykonano ze szklanych i węglowych włókien, a następnie pomalowano na ciemną, metaliczną zieleń, zmieniającą kolor w zależności od otoczenia oraz światła - niczym kameleon.

Najszybszy Wally Yacht w swojej klasie, dostępny jest w wersji napędzanej trzema turbinami, o łącznej mocy 16,8 tysięcy koni mechanicznych oraz dwoma dieslami, o mocy 370 KM każdy.

Projektantem i fundatorem jachtów Wally Yachts jest Luca Bassani Antivari, 47-letni Włoch - przedsiębiorca, twórca jachtów, które z powodzeniem biorą udział w międzynarodowych zawodach. Na uznanie zasługuje fakt, iż ta niezwykła łódź otrzymała nagrodę MYDA - Millenium Yacht Design Award, konkursie organizowanym przez firmę Seatec. Tytuł nagrody brzmi: "Stylistyka trzeciego tysiąclecia". Wally 118 Power został także nagrodzony przez Muzeum Sztuki Współczesnej w San Francisco -  za wygląd i projekt, a zapowiada się więcej wyróżnień.

Jedyną i niezaprzeczalną wadą tej cudownej maszyny, jest niewątpliwie jej cena. Model kosztuje od 17 mln dolarów za wersję z dwoma dieslami – do aż 25 mln dolarów z potrójnymi, gazowymi turbinami.

 

  

Komentarze (2)

...
To jest jacht??? My to inaczej nazywany a wy tak dosłownie tłumaczucie z angielskiego. To łódż motorowa, motor yacht=motorówka
monika , kwietnia 23, 2014
...
To jest jacht??? My to inaczej nazywany a wy tak dosłownie tłumaczucie z angielskiego. To łódż motorowa, motor yacht=motorówka
monika , kwietnia 23, 2014

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: