Start Podróże Kto na wyspę Sentosa?


 

10 Najpiękniejszych wysp świata wg. Vibo

Spośród wielu wybraliśmy 10 najpiękniejszych i najciekaw...

 

Burdż Al Arab, czyli najwyższy budynek hotelowy świata

 

Magia Oazy Siwa

To specyficzne miejsce na pustyni Sahara, znajdujące się p...

 

Ekologiczne wille Alila

Miłośnicy prostoty naturalnego piękna oraz podróżnicy, ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Kto na wyspę Sentosa?

AddThis Social Bookmark Button

jestPrzyjemny dla nagich stóp plażowy piasek, słona woda, długie i egzotyczne palmy to obrazek, który wielu osobom kojarzy się z cudownie spędzonym urlopem nad morzem. Wyspa Sentosa to miejsce znajdujące się w Singapurze, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na sielskie, wakacyjne warunki pogodowe, ale również z powodu licznych, nowoczesnych atrakcji.

Jeśli cenisz spokój i samotność – to wyspa Sentosa może nie być najlepszą lokalizacją w ciepłych krajach, którą powinieneś/nnaś wybrać na wypoczynek. Jednak jeżeli preferujesz aktywny styl życia, posiadasz dzieci i z nimi podróżujesz – z pewnością nie będziesz żałować wyprawy do tego azjatyckiego parku rozrywki.

jest jest 

Plusy i minusy

Praktycznie na każdym terytorium istnieją wady i zalety przede wszystkim z powodu różnorodności naszych gustów i potrzeb. Dlatego mogę stanowczo odradzać osobom preferującym odpoczynek na łonie natury, w ciszy i z dala od tzw. (jak ja to nazywam) ‘spędu turystów’ wyjazd w tak daleki zakątek jakim jest singapurska wyspa Sentosa.

jest  jest

Na tym kawałku lądu, choć niewątpliwie pięknym jest sporo osób, więc o intymności raczej można tylko pomarzyć. Rocznie odwiedza tą lokalizację około 5 milionów turystów. To jeden z minusów.

Kolejną ‘wadą’ jest panujący tu duszny klimat. W centralnej części Azji Południowo-Wschodniej, w tym także w Singapurze wilgotność powietrza jest bardzo duża, a upały trwają przez prawie cały rok. Ponad 30-stopniowa temperatura i brak wiatru może być więc uciążliwością czy wręcz czymś nieprzyjemnym na dłuższą metę.

jest  jest

jest  jest

Ponadto w środkach lokomocji, z których musimy skorzystać wtedy, kiedy chcemy dotrzeć na wyspę, czyli kolejce linowej, metrze czy autobusie ustawiona jest bardzo chłodna klimatyzacja. Niestety dla osób wrażliwych na drastyczne zmiany temperatur takie ‘przejażdżki’ mogą skończyć się w najlepszym wypadku przeziębieniem.

A jakie są plusy?

Już sam widok piaszczystego, nadmorskiego brzegu, kokosowych palm, a take utrzymanych w doskonałej czystości terenów kilku wysepek umieszczonych koło siebie w niedalekiej odległości – przyprawia o zawrót głowy. Taki obrazek w otoczeniu tropikalnej roślinności, kolorowych kwiatów, błękitnej wody, egzotycznych zwierząt oraz barwnego wystroju restauracyjek wygląda wręcz bajkowo!  

jest  jest

jest  jest

Plusem jest niewątpliwie możliwość wypożyczenia sprzętu służącego do aktywności fizycznej, takich jak siatkówka plażowa, piłka nożna, jazda na rowerze, rolkach oraz kajakarstwo. Pływanie w ogromnie zasolonej wodzie jest więc przyjemnym dodatkiem do szeregu czynności, które można wykonywać na zurbanizowanej Sentosie.

Miłośnikom fauny i flory singapurska wyspa oferuje zwiedzanie parku motyli i owadów Butterfly Park & Insect Kingdom. W miejscu tym żyje blisko 1 500 barwnych okazów 50 gatunków motyli oraz ponad 3000 rzadkich rodzajów owadów.

Godne uwagi jest również oceanarium Underwater World kryjące w sobie aż 2500 morskich oraz słodkowodnych zwierząt z 250 gatunkami stworzeń pochodzących z różnych regionów świata. Zwiedzający poruszają się w szklanym tunelu dzięki ruchomej podłodze, a zewsząd otoczeni są niejednokrotnie ogromnych rozmiarów rekinami, płaszczkami oraz żółwiami pływającymi pośród cudownej rafy koralowej. Oceanarium zawiera też obiekt z basenem dla delfinów i fok Dolphin Lagoon, gdzie organizowane są pokazy dla publiczności.

jest  jest

Wyprawa całą rodziną

Wybierając się na wyspę Sentosa z dziećmi na pewno nie będziemy żałować. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu ogromu atrakcji przygotowanych dla najmłodszych. Poza tym rodzina na tego typu wyjeździe ma szansę wspólnie i co ważne – aktywnie odpoczywać. Nocleg w tutejszych ekskluzywnych hotelach, takich jak Rasa Sentosa Resort(www.shangri-la.com), Amara Sanctuary Resort Sentosa (www.amarasanctuary.com), Capella Singapore(www.capellasingapore) zapewnia maksimum relaksu. Na Sentosie młodzi ludzie nie powinni być znudzeni zwłaszcza, że czeka ich chociażby wizyta w najnowszej generacji - wielowymiarowym kinie 4D Magix, w którym wrażenia z oglądania filmu są na wskroś realne!

jest  jest

Co istotne, cała rodzina powinna w krótkim czasie zasmakować uroków życia, a także robiąc ciekawe rzeczy wspólnie – lepiej się zintegrować. I tak, wzbogacająca może okazać się wizyta w historycznej bazie wojskowej Fort Siloso, zbudowanej przez Brytyjczyków w 1880 roku, jak też zwiedzanie muzeum przedstawiającego różnorodność kulturową Singapuru o nazwie Images of Singapore.

Palawan Beach, Siloso Beach, Tanjong Beach

Na ślicznej Sentosie znajdują się trzy plaże: Palawan Beach, Siloso Beach oraz Tanjong Beach. W pobliżu każdej z nich nie sposób nudzić się ani w dzień, ani tym bardziej wieczorem. Nawet oświetlenie po zmroku przyciąga uwagę – liczne latarnie w kształcie muszel są ozdobą tego i tak już bogatego w atrakcje obszaru.

jest  jest

Dla odważnych – polecam założenie sobie na szyję olbrzymich, grubych węży (oczywiście w asyście tresera) lub pogłaskanie niebezpiecznie wyglądających jaszczurek. Natomiast wszystkim spragnionym przygód proponuję przejażdżkę ekologicznym, azjatyckim dwukołowcem Gogreen – Segway ®, a także latanie na linach specjalnej konstrukcji Flying Trapeze!

jest  jest

jest  jest

Sztuczna wyspa

Czyste, białe plaże to niestety nie jest dzieło samej tylko natury tego regionu. Otóż piasek jest importowany, po to by stworzyć komfortowe warunki do odpoczynku turystów. Trzeba przyznać, że przebywając na wyspie Sentosa odnosi się wrażenie, że tak idealne piękno jest nienaturalne. I to prawda. Pamiętajmy jednak, że decyzja dokąd i z kim podróżujemy ostatecznie należy od nas samych.

jest

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: