Start Moto Seksowne auto prosto z Japonii


 

Lotus Europa SE

W przypadku powstawania samochodów typu Lotus Europa SE, mo...

 

Seksowne auto prosto z Japonii

Po pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przycią...

 

Latający samochód ?

Stworzenie samolotu, którym będzie można poruszać się p...

 

Mercedes – Benz i jego historia projektowania

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż Mercedes - Benz ni...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Seksowne auto prosto z Japonii

AddThis Social Bookmark Button

jestPo pierwsze Lexus IS-F jest sportowym autem, które przyciąga oryginalnym, pociągającym wyglądem, nowoczesną elektroniką, ale przede wszystkim to solidny, bardzo szybki i luksusowy samochód. Posiada 5-litrowy silnik V8, co pozwala mu konkurować z niemieckimi markami, takimi jak BMW M3 czy Mercedes-Benz C63 AMG.

Maksymalna prędkość osiągalna przez Lexusa to 270 km/h, bez ogranicznika 330 km/h, a jego waga wynosi 1645 kg. I choć M3 jest lżejsze o prawie 100 kg (1580 kg) od IS-F, to Lexus nadrabia różnicę większym o 105 Nm momentem obrotowym (M3 ma 400 Nm, IS-F - 505 Nm). Co ciekawe, siła napędowa w Mercedesie C63 AMG wynosi najwięcej, bo aż 600 Nm.

Po drugie jego cena jest sporo niższa od zagranicznych rynkowych rywali, co ma niebagatelne znaczenie dla osób, które chcą kupić tak wysokiej klasy auto zbytnio nie przepłacając. Japoński samochód ma bardzo bogate wyposażenie. Dysponuje automatyczną, 8-stopniową skrzynią biegów, centralnym zamkiem na pilota, komputerem pokładowym, skórzaną kierownicą, elektrycznym opuszczaniem przednich i  tylnych okien, sterowaniem radia z kierownicy, obrotomierzem, podgrzewanymi lusterkami, przyciemnianymi szybami, a także klimatyzacją i fotelikiem dziecięcym. Krytycznie oceniany jest natomiast za pozycję i ilość miejsca za kierownicą.

Po trzecie to niesłychanie prędki samochód, który wydaje charakterystyczny, mocny dźwięk, tuż po uruchomieniu silnika. Z łatwością przyspiesza do 100 km/h w ciągu 4,9 sekundy. Jest także jednym z niewielu samochodów, w których elektronika pomaga przy czysto sportowej jeździe. Na przykład system regulacji dynamiki samochodu VDIM wraz z samozamykającym dyferencjałem umożliwia ekstrawaganckie, odważne kierowanie.

Lexus IS-F został stworzony dzięki solidności i pasji japońskich specjalistów tak, by mógł sprostać gustom najbardziej wymagających oraz ceniących komfort i zawrotne tempo jazdy kierowców. Warto jednak pamiętać, że tej klasy auta wymagają od użytkowników zarówno doświadczenia na drodze, jak i ogromnej dojrzałości.

 

 

  

Komentarze (1)

...
swietny i szybki samochod
Igor , lutego 22, 2010

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: